POZOR - TENTO PÁTEK (26.7.2024) BUDE KAMENNÁ PRODEJNA OTEVŘENÁ OD 14:00 DO 17:30.

Klymit - Teplotní koeficient (Hodnota R)

Co je to R-hodnota?

Hodnota R (resistance value) je jednotka používaná k hodnocení schopnosti určitého typu izolace zabránit tepelnému toku. Čím vyšší je hodnota R, tím je karimatka teplejší.

Co je to standard ASTM?

Norma ASTM zavedla nový test pro měření hodnoty R, který byl přijat kempingovým průmyslem.

Ve snaze vyhovět novému průmyslovému standardu ASTM, aniž by došlo ke zmatení současné zákaznické základny Klymit, uvádí Klymit na svých webových stránkách a na balení karimatek jak starší hodnoty R, tak hodnoty ASTM R. Hodnoty ASTM R jsou postupně zaváděny podle průběhu testování karimatek.

Došlo ke změně u účinnosti karimatek Klymit?

Ne. Chápeme, že zavedení nového standardu ASTM může být zpočátku matoucí a omlouváme se za případné nepříjemnosti. Je důležité si uvědomit, že za osm let, co společnost Klymit nabízí izolované spací podložky, nedošlo nikdy ke změně izolace. Všechny karimatky Klymit jsou navrženy s izolací vhodnou pro použití po všechny čtyři roční období. Čtyřsezónní karimatky Klymit si i nadále vedou dobře při nízkých teplotách, jak dokládají četné reference a recenze.

Které karimatky Klymit se nejlépe hodí do chladného počasí?

Pro čtyřsezónní kempování se doporučují všechny izolované karimatky Klymit (výraz "Insulated" v názvu). Pokud jste náchylnější k nachlazení nebo se obáváte chladného jara či pozdimu, vždy doporučujeme izolovanou karimatku pro všestranné použití.

Rozdíl v technologii designu Klymit

Hluboké svary jsou navrženy tak, aby zachytávaly teplo pod tělem, čímž Vás udržely v teple po celou noc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spací podložky Klymit Static V jsou záměrně navrženy s hlubokými svary. Kombinace izolace ze spacího pytle a / nebo přikrývky s hlubokými svary karimatky poskytuje další teplo a izolaci při nízkých teplotách. Tato designová vlastnost je jedním z důvodů, proč Vás izolované spací podložky Klymit zahřejí v chladných zimních teplotách, ale zároveň se jejich starší hodnocení R a nové ASTM R od sebe liší.

Proč Klymit nenavrhuje hodnoty R pro konkrétní teplotní rozsahy?

Společnost Klymit nenavrhuje konkrétní teplotní rozsahy, protože každý člověk má během spánku jiné teplotní preference. Hluboké svary karimatek Static V navíc poskytují extra teplo. Tyto dva faktory ztěžují navrhování specifických teplotních rozsahů pro specifické hodnoty R s vysokou mírou spolehlivosti. Jak již bylo řečeno, všechny izolované karimatky Klymit se doporučují pro čtyřsezónní kempování a mrazy, ale celková nejnižší vhodná teplota je velmi závislá na kombinaci karimatky se spacákem a na Vašich osobních preferencích.

Zdroj: https://klymit.com/pages/r-value

 
NEWSLETTER
 
+420 377 223 796
info@alfatactical.cz
   
 
0 ks / 0
+420 377 223 796                            info@alfatactical.cz
                      Otevřeno po - pá 9:00 - 12:00 a 12:45 - 17:30
CZK | EUR